روش‌ پرداخت در فاز کالا 

روش‌ پرداخت تمام بانک ها در فاز کالا

۱- روش‌های پرداخت درگاه اینترنتی در فاز کالا

همگی کاربران فاز کالا می‌توانند در هنگام ثبت سفارش. ازطریق تمام بانک های عضو شتاب به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است . نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا. باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.

– چگونگی روش‌های پرداخت اینترنتی در فاز کالا

کاربران محترم سایت فاز کالا می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند.

هم اکنون. با کارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

شماره 16 رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم روش‌های پرداخت در فاز کالا

برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)

با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک‌ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌دهند. اما کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی. می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه . کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.

البته این رمز در زمان نگارش این متن فقط برای پرداخت تا سقف محدود مثلا حدود صد هزار تومان قابل استفاده میباشد .

رمز پویا یا رمز یک بار مصرف

طبق بخشنامه بانک مرکزی، از ابتدای دی ماه ۱۳۹۸ استفاده از رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف برای انجام همه تراکنش‌های آنلاین مثل کارت به کارت و خرید شارژ، الزامی است. اما هنوز هم برخی از بانک‌ها اجازه تراکنش‌های زیر ۱۰۰ هزار تومان را با استفاده از رمز دوم ایستا به مشترکین خود می‌دهند.

نحوه کارکرد رمز پویا بدین صورت است که پس از هر بار ساخته شدن رمز، تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد. اما ساخت رمز پویا برای هر بانکی روش متفاوتی دارد.

براساس روش اعلام شده از طرف بانک صادرکننده کارت خود، به یکی از روش‌های زیر می‌توانید رمز پویای کارت بانکی خود را دریافت کنید. ۱- دریافت از طریق برنامه‌های کاربردی بانک، اینترنت بانک و یا موبایل بانک ۲- دریافت از طریق کد USSD بانک صادرکننده کارت شما ۳- دریافت از طریق زدن دکمه “درخواست رمز پویا” در درگاه پرداخت اینترنتی.
برای فعال سازی رمز پویا یا رمز یک بار مصرف در تمامی بانک ها میتواید این مقاله ” نحوه دریافت رمز پویا (رمز دوم یکبار مصرف) از تمام بانک‌ها” را مطالعه فرمایید.

۳- کدCVV2

CVV2

این کد یک عدد ۳یا ۴رقمی است. که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در روش پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد ۳ رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا

تاریخ انقضاء روی اغلب کارت های بانکی حک شده است، اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد نگران نباشید. از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید .