کاربرد چراغ سردری چیست؟
کاربرد چراغ سردری چیست و چه کاربردی دارند؟

کاربرد چراغ سردری چیست و چه کاربردی دارند؟

کاربرد چراغ سردری حیاطی یکی از انواع چراغ محوطه ای و ساختمانی می باشد این چراغها  در محیط های بیرونی نصب میشود و در سردر ورودی منازل و محوطه ها نصب می شود و جزء چراغ هایی است که در محیط باز استفاده میشود بنابراین از کیفیت های بالایی باید برخوردار باشند  تا در برابر گرد وغبار، نفوذ حشرات و بارندگی و . .. مقاوم و مستحکم باشند.

این نوع چراغها قابل نصب در محیط های بیرون ساختمان، سردر ورودی ساختمان ها و داخل محوطه ها می باشند. به همین دلیل می بایست ویژگی های خاصی داشته باشند تا در برابر تاثیرات جوی مانند باد و باران و تابش نور خورشید، مقاومت داشته باشند.

چراغ های سردری به طور معمول می بایست بر روی قسمت های مسطح و ستون مانند نصب شوند. مثلا این چراغ ها گزینه بسیار مناسبی برای نصب بر روی دو طرف پلکان ورودی ساختمان هستند.

از نظر اندازه، معمولا این چراغ ها کوتاه هستند. چراغ های سردری از دو بخش تشکیل شده اند:

  • پایه
  • چراغ یا هد

با استفاده از بخش پایه به راحتی می توان چراغ را بر روی سطح مورد نظر نصب کرد. قسمت هد چراغ انواع مختلفی دارد و مسئولیت محافظت کردن از لامپ و ایجاد نور را بر عهده دارد.

بهترین لامپی که می توان برای این چراغ ها در نظر گرفت، لامپ LED است. چرا که در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود و لامپ دارای طول عمر طولانی است. از این هزینه تعمیر و نگهداری هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

چراغ سردری می تواند انتخاب بسیار عالی و مناسبی برای روشنایی بخشیدن به محوطه و ساختمان مورد نظر باشد.