چراغ سر لوله‌
کاربرد چراغ سرلوله چیست و در کجای ساختمان بیشتر استفاده میشوند؟

کاربرد چراغ سرلوله چیست و در کجای ساختمان بیشتر استفاده میشوند؟

حتما برایتان پیش‌آمده که در پارک‌ها و محوطه‌های باز قدم بزنید. و نوری که توسط چراغ‌های مستقر در این فضاها دیده اید را لمس کنید. این نور و روشنایی به‌وسیله چراغ‌های پارکی و فضای باز در محیط منتشر می‌شوند.

چراغ سرلوله یکی از انواع چراغ محوطه ای و ساختمانی می باشد. این چراغها  در محیط های بیرونی نصب میشود و در مسیر های ورودی منازل و محوطه ها نصب می شود. و جزء چراغ هایی است که در محیط باز استفاده میشود بنابراین از کیفیت های بالایی باید برخوردار باشند  تا در برابر گرد وغبار، نفوذ حشرات و بارندگی و . .. مقاوم و مستحکم باشند.

نوع نصب آن بستگی به ارتفاع مد نظر دارد .  چراغ سر لوله توانسته است نوردهی بالایی را داشته باشد  و از لامپ ها نیز در برابر سر و گرما محافظت نماید.

تا حدود زیادی به چراغ‌های سردری و چراغ‌های دیواری حیاط شبیه هستند که محل نصب آنها بر روی لوله پایه انجام می‌گیرد. این چراغ‌ها محبوبیت بالایی در پارک‌ها، ویلاهای بزرگ و در هتل‌های بزرگ دارند که هم از لحاظ روشنایی و هم از لحاظ نورپردازی گزینه‌های بسیار محبوبی هستند.

چراغ های سرلوله به طور معمول می بایست بر روی لوله های استاندارد برای پایه چراغ نصب شوند.

در نظر باید داشته باشید ارتفاع پایه بسیار مهم میباشد، ارتفاع بیشتر از ۱.۵ متر سر لوله گفته میشود ولی ارتفاع حدود ۶۰ تا ۸۰ سانتیمتر چراغ چمنی عنوان میکنند.

انواع چراغ سرلوله

چراغ سرلوله پلاستیکی، چراغ سرلوله آهنی، چراغ سرلوله آلومینیوم

بهترین لامپی که می توان برای این چراغ ها در نظر گرفت، لامپ LED است. چرا که در مصرف برق صرفه جویی زیادی می شود و لامپ دارای طول عمر طولانی است. از این هزینه تعمیر و نگهداری هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

چراغ سردری می تواند انتخاب بسیار عالی و مناسبی برای روشنایی بخشیدن به محوطه و ساختمان مورد نظر باشد.